Sort by

han solo has logged 103 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★
Edit this entry  
10
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★★
Edit this entry  
10
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★
Edit this entry  
04
Crush

Crush

2022
×
★★★
Edit this entry  
03
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Edit this entry  
01
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★★
Edit this entry  
31
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
Read the review Edit this entry  
30
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★
Edit this entry  
27
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Edit this entry  
27
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★
Edit this entry  
21
Senior Year

Senior Year

2022
×
Edit this entry  
10
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★
Edit this entry  
08
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★
Edit this entry  
08
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★
Edit this entry  
08
Black Narcissus

Black Narcissus

1947
×
★★
Edit this entry  
08
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★★
Edit this entry  
21
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★
Edit this entry  
20
Miss Sloane

Miss Sloane

2016
×
★★★
Edit this entry  
19
Bride Wars

Bride Wars

2009
×
★★
Edit this entry  
16
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
JoJo's Bizarre Adventure: Phantom Blood

JoJo's Bizarre Adventure: Phantom Blood

2007
×
★★★
Edit this entry  
06
Sideways

Sideways

2004
×
★★★★
Edit this entry  
05
Apollo 10½: A Space Age Childhood

Apollo 10½: A Space Age Childhood

2022
×
★★★
Edit this entry  
27
Lilies of the Field

Lilies of the Field

1963
×
★★★★
Edit this entry  
27
Free Fall

Free Fall

2013
×
★★★
Edit this entry  
26
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★
Edit this entry  
25
Sherlock: A Study in Pink

Sherlock: A Study in Pink

2010
×
Edit this entry  
25
In Time

In Time

2011
×
★★
Edit this entry  
24
The Adam Project

The Adam Project

2022
×
★★★
Edit this entry  
23
Assignment: Paris

Assignment: Paris

1952
×
★★
Edit this entry  
23
Oh, Sun

Oh, Sun

1970
×
★★★★
Edit this entry  
23
Paradise Now

Paradise Now

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Colette

Colette

2018
×
★★★
Edit this entry  
22
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★
Edit this entry  
21
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Filth

Filth

2013
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★★
Edit this entry  
18
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★★
Edit this entry  
18
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★
Edit this entry  
17
Kotaro Lives Alone

Kotaro Lives Alone

2022
×
Edit this entry  
16
Night on Earth

Night on Earth

1991
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★½
Edit this entry