Sort by

pudge has logged 29 entries for films during October 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Never Goin' Back

Never Goin' Back

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hairspray Live!

Hairspray Live!

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Opening Night

Opening Night

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Every Day

Every Day

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Good Witch: Spellbound

Good Witch: Spellbound

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Hotel Transylvania 2

Hotel Transylvania 2

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Scouts Guide to the Zombie Apocalypse

Scouts Guide to the Zombie Apocalypse

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Goosebumps

Goosebumps

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Home

Home

2015
×
★★★
Edit this entry  
13
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
R.L. Stine's Monsterville: The Cabinet of Souls

R.L. Stine's Monsterville: The Cabinet of Souls

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Dracula Untold

Dracula Untold

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Smallfoot

Smallfoot

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Halloween

Halloween

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Venom

Venom

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Venom

Venom

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Visit

The Visit

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Monster House

Monster House

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry