Sort by

pudge has logged 410 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
New Year's Eve

New Year's Eve

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
A Wrinkle in Time

A Wrinkle in Time

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Secret Life of Pets

The Secret Life of Pets

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Every Day

Every Day

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Cloudy with a Chance of Meatballs

Cloudy with a Chance of Meatballs

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Everything, Everything

Everything, Everything

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Unfinished Business

Unfinished Business

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Perfectos desconocidos

Perfectos desconocidos

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Blockers

Blockers

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Boss Baby

The Boss Baby

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
A Christmas Carol

A Christmas Carol

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Angela's Christmas

Angela's Christmas

2017
×
★★★
Edit this entry  
23
Olaf's Frozen Adventure

Olaf's Frozen Adventure

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Perfect Strangers

Perfect Strangers

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Life Itself

Life Itself

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Auntie Edna

Auntie Edna

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ladies in Black

Ladies in Black

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Pretty One

The Pretty One

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Christmas Contract

The Christmas Contract

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Adventures in Public School

Adventures in Public School

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
A Dogwalker's Christmas Tale

A Dogwalker's Christmas Tale

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Life-Size 2

Life-Size 2

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Little Mermaid

The Little Mermaid

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Jonathan

Jonathan

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Predator

The Predator

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Robin Hood

Robin Hood

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Swiped

Swiped

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
A Christmas Prince: The Royal Wedding

A Christmas Prince: The Royal Wedding

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Lady Vengeance

Lady Vengeance

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Shrek the Halls

Shrek the Halls

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Letters to Juliet

Letters to Juliet

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
How Sarah Got Her Wings

How Sarah Got Her Wings

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
My Best Friend

My Best Friend

2018
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Late Bloomer

The Late Bloomer

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry