Sort by

isaac has logged 32 entries for films during July 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Jacob's Ladder

Jacob's Ladder

1990
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Nickel Ride

The Nickel Ride

1974
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Exorcist III

The Exorcist III

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
They Shoot Horses, Don't They?

They Shoot Horses, Don't They?

1969
×
★★★★
Edit this entry  
28
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
American Sniper

American Sniper

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Bang the Drum Slowly

Bang the Drum Slowly

1973
×
★★★
Edit this entry  
23
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★
Edit this entry  
21
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★
Edit this entry  
20
88 Minutes

88 Minutes

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Crash

Crash

2004
×
Read the review Edit this entry  
16
Gummo

Gummo

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Daisies

Daisies

1966
×
★★★
Edit this entry  
15
To Wong Foo, Thanks for Everything! Julie Newmar

To Wong Foo, Thanks for Everything! Julie Newmar

1995
×
★★★
Edit this entry  
14
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Heat

Heat

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Possession

Possession

1981
×
★★★
Edit this entry  
09
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Manchurian Candidate

The Manchurian Candidate

1962
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Midnight Sun

Midnight Sun

2018
×
★★
Edit this entry  
06
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★½
Edit this entry  
06
What's Eating Gilbert Grape

What's Eating Gilbert Grape

1993
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
Paranormal Activity

Paranormal Activity

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Crash

Crash

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Frankie and Johnny

Frankie and Johnny

1991
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Revolution

Revolution

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Badlands

Badlands

1973
×
★★★½
Edit this entry  
02
White Palace

White Palace

1990
×
★★★
Edit this entry  
01
Catch-22

Catch-22

1970
×
★★★★
Read prior review Edit this entry