Sort by

isaac has logged 373 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Cam

Cam

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Bourne Ultimatum

The Bourne Ultimatum

2007
×
★★★½
Edit this entry  
25
Brain on Fire

Brain on Fire

2016
×
★★★
Edit this entry  
25
The Happiest Millionaire

The Happiest Millionaire

1967
×
★★★
Edit this entry  
25
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★★½
Edit this entry  
23
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Bourne Supremacy

The Bourne Supremacy

2004
×
★★★½
Edit this entry  
22
Brazil

Brazil

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★
Edit this entry  
21
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Freaked

Freaked

1993
×
★★★
Edit this entry  
17
Avatar

Avatar

2009
×
★★½
Edit this entry  
16
Don't Hug Me I'm Scared 6

Don't Hug Me I'm Scared 6

2016
×
★★★
Edit this entry  
16
Don't Hug Me I'm Scared 5

Don't Hug Me I'm Scared 5

2015
×
★★★
Edit this entry  
16
Don't Hug Me I'm Scared 4

Don't Hug Me I'm Scared 4

2015
×
★★★½
Edit this entry  
16
Don't Hug Me I'm Scared 3

Don't Hug Me I'm Scared 3

2014
×
★★★
Edit this entry  
16
Don't Hug Me I'm Scared 2

Don't Hug Me I'm Scared 2

2014
×
★★★½
Edit this entry  
16
Don't Hug Me I'm Scared

Don't Hug Me I'm Scared

2011
×
★★★
Edit this entry  
15
The Outsiders

The Outsiders

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★½
Edit this entry  
12
Tootsie

Tootsie

1982
×
★★★★
Edit this entry  
11
Female Trouble

Female Trouble

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Speed

Speed

1994
×
★★★
Edit this entry  
10
Wilde

Wilde

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
The Bourne Identity

The Bourne Identity

2002
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Man Who Knew Too Much

The Man Who Knew Too Much

1934
×
★★★
Edit this entry  
06
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Edit this entry  
05
Frenzy

Frenzy

1972
×
★★★
Edit this entry  
04
Marnie

Marnie

1964
×
★★★
Edit this entry  
04
We Still Live Here: Âs Nutayuneân

We Still Live Here: Âs Nutayuneân

2011
×
★★★½
Edit this entry  
02
It's a Gift

It's a Gift

1934
×
★★★
Edit this entry  
02
Hold Me While I'm Naked

Hold Me While I'm Naked

1966
×
★★½
Edit this entry  
29
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Blood of the Condor

Blood of the Condor

1969
×
★★★
Edit this entry  
28
Slaughterhouse-Five

Slaughterhouse-Five

1972
×
★★★½
Edit this entry  
26
Days of Wine and Roses

Days of Wine and Roses

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Adaptation.

Adaptation.

2002
×
★★★½
Edit this entry  
25
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
23
It Happened One Night

It Happened One Night

1934
×
★★★½
Edit this entry  
21
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Sixteen Candles

Sixteen Candles

1984
×
★★½
Edit this entry  
19
Animal Farm

Animal Farm

1954
×
Read the review Edit this entry  
19
The Strange Thing About the Johnsons

The Strange Thing About the Johnsons

2011
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Footloose

Footloose

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Pleasantville

Pleasantville

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Kinsey

Kinsey

2004
×
★★★
Edit this entry  
15
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★★
Edit this entry  
14
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry