Sort by
  • Hellraiser

    ★½

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • TÁR

    ★★★★

  • I Came By

    ★★½

  • Nope

    ★★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • X

    ★★★

  • Jackass Forever

    ★★★½

  • The Trick

    ★★★

  • Munich: The Edge of War

    ★★★½

  • Dave Chappelle: The Closer

    ★★½

  • Diana: The Musical

    ★½

  • Wolf

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★

  • Benediction

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Titane

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Benedetta

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Firebird

    ★★★

  • We're All Going to the World's Fair

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Mank

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★½

  • Another Round

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Host

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • All the Bright Places

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Spree

    ★★★

  • Zola

    ★★★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★★

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • A Christmas Prince: The Royal Baby

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • Spies in Disguise

    ★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • A Guide to Second Date Sex

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • True History of the Kelly Gang

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Good Omens

    ★★★

  • Bit

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★½

  • Lost Transmissions

    ★★★½

  • Us

    ★★★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★

  • Rent

    ★★½

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

    ★★½

  • Fyre

    ★★★

  • Polaroid

    ★½

  • Dumplin'

    ★★★½