Sort by

Tom has logged 33 entries for films during July 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Sex Tape

Sex Tape

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Just Go with It

Just Go with It

2011
×
Edit this entry  
25
Youth in Revolt

Youth in Revolt

2009
×
★★½
Edit this entry  
25
Megan Is Missing

Megan Is Missing

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
24
All Cheerleaders Die

All Cheerleaders Die

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Oculus

Oculus

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Dawn of the Planet of the Apes

Dawn of the Planet of the Apes

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Rise of the Planet of the Apes

Rise of the Planet of the Apes

2011
×
★★½
Edit this entry  
16
The Other Woman

The Other Woman

2014
×
Read the review Edit this entry  
15
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Night Moves

Night Moves

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Blended

Blended

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Transcendence

Transcendence

2014
×
Read the review Edit this entry  
12
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Something in the Air

Something in the Air

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Sabotage

Sabotage

2014
×
Read the review Edit this entry  
08
50 First Dates

50 First Dates

2004
×
★★★
Edit this entry  
08
Chef

Chef

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Fading Gigolo

Fading Gigolo

2013
×
Read the review Edit this entry  
06
The Three Musketeers

The Three Musketeers

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
Carrie

Carrie

2013
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
Transformers

Transformers

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Kick-Ass 2

Kick-Ass 2

2013
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Kick-Ass

Kick-Ass

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry