• Taxi Driver

    ★★★★★

  • Almost Famous

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Silence

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Don't Look Up

  • Hugo

    ★★★★

  • Annette

    ★★½

  • I Care a Lot

    ★★★

  • The Aviator

    ★★★★

  • Climax

    ★★★

  • Gangs of New York

    ★★★

  • The Matrix

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • It's a Wonderful Life

    ★★★★★

  • Dog Day Afternoon

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★