• Micky Flanagan: Live - Back In The Game Tour

    ★★★½

  • Tangerines

    ★★★★★

  • Her

    ★★★★★

  • The Double

    ★★★★

  • Rush

    ★★★★½

  • Locke

    ★★★★½

  • Under the Skin

    ★★★½

  • Gravity

    ★★★★½

  • The Wind Rises

    ★★★★★

  • Terms and Conditions May Apply

    ★★★

  • The Frozen Ground

    ★★½

  • Now You See Me

    ★★

  • The Hangover Part III

    ½

  • Inside Llewyn Davis

    ★★★★

  • Iron Man 3

    ★½

  • Oblivion

    ★★★

  • The Spectacular Now

    ★★★★

  • Zero Dark Thirty

    ★★★★

  • Django Unchained

    ★★★★½

  • Skyfall

    ★★

  • Looper

    ★★★½

  • Dredd

    ★★½

  • The Act of Killing

    ★★★★½

  • The Bourne Legacy

    ★★

  • The Watch

  • The Dark Knight Rises

    ★★★

  • Ted

  • Ice Age: Continental Drift

    ½

  • Abraham Lincoln: Vampire Hunter

    ★★

  • Louis Theroux: Twilight of the Porn Stars

    ★★★

  • The Dictator

  • 21 Jump Street

    ★½

  • Sherlock Holmes: A Game of Shadows

    ★★★

  • Micky Flanagan: Live - The Out Out Tour

    ★★★★

  • Hugo

    ★★★★★

  • This Is Not a Film

    ★★★★½

  • Johnny English Reborn

  • The Inbetweeners Movie

    ½

  • Cowboys & Aliens

    ★★

  • Project Nim

    ★★★★

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

    ★★½

  • Transformers: Dark of the Moon

    ★½

  • Super 8

    ★★★½

  • The Hangover Part II

  • Drive

    ★★★★½

  • Midnight in Paris

    ★★★★

  • Source Code

    ★★

  • Limitless

    ★★★

  • The Adjustment Bureau

    ★★★

  • Unknown

    ★★★

  • Love

    ★★★

  • CMYK

    ★★½

  • True Grit

    ★★★★

  • Due Date

    ½

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

    ★★

  • The Social Network

    ★★★★★

  • Submarine

    ★★★★★

  • I'm Still Here

    ★★½

  • The Other Guys

    ★★

  • Inception

    ★★★★★

  • Grown Ups

  • Iron Man 2

    ★★

  • Green Zone

    ★★★

  • How to Train Your Dragon

    ★★★

  • Alice in Wonderland

    ★★★

  • Greenberg

    ★★½

  • Shutter Island

    ★★★½

  • Dear John

    ★½

  • A Film Unfinished

    ★★★

  • Winter's Bone

    ★★½

  • The Book of Eli

    ★★★

  • St Trinian's 2: The Legend of Fritton's Gold

    ½