• Venom: Let There Be Carnage

    ★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Schumacher

    ★★★

  • The Starling

    ★½

  • Copshop

    ★★½

  • Halloween Kills

    ★½

  • 9/11: Inside the President's War Room

    ★★★★

  • Candyman

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★

  • Don't Breathe 2

    ★★½

  • Guy Martin: The World's Fastest Electric Car?

    ★★★★

  • Beckett

    ★★½

  • Free Guy

    ★★★★

  • The Grand Tour Presents: Lochdown

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★½

  • Old

    ★★★

  • Pig

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★

  • Carlos Ghosn - The Last Flight

    ★★★½

  • Time

    ★★★★½

  • F9

  • Cruella

    ★★

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★

  • Thunder Force

    ★½

  • Louis Theroux: Shooting Joe Exotic

    ★★★

  • Top Gear - A Tribute to Sabine Schmitz

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Seaspiracy

    ★★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Can't Get You Out of My Head

    ★★★★

  • Red Dot

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • The Little Things

    ★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • Death to 2020

    ★★★

  • The Grand Tour Presents: A Massive Hunt

    ★★★★

  • James Acaster: Cold Lasagne Hate Myself 1999

    ★★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Gymkhana 2020: Travis Pastrana Takeover

    ★★★★★

  • Your Honor

    ★★★½

  • Superintelligence

    ★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Two Distant Strangers

    ★★★★

  • Mank

    ★★★

  • King Rocker

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Rebecca

    ★★★

  • The Three Deaths of Marisela Escobedo

    ★★★★

  • Totally Under Control

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • Run

    ★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★★

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • The Real Des: The Dennis Nilsen Story

    ★★½

  • Des

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • 76 Days

    ★★★★½

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • From Bedrooms to Billions: The PlayStation Revolution

    ★★½

  • Honest Thief

    ★★

  • Antebellum

    ★★★

  • All or Nothing: Tottenham Hotspur

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • Rising Phoenix

    ★★★★