Sort by

Monica has logged 15 entries for films during July 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Crow

The Crow

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Elle

Elle

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Lightningface

Lightningface

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Clown

Clown

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Okja

Okja

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Snowden

Snowden

2016
×
Read the review Edit this entry  
01
It's Only the End of the World

It's Only the End of the World

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry