Sort by

Tom has logged 255 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Strange World

Strange World

2022
×
★★★
Edit this entry  
25
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Slumberland

Slumberland

2022
×
★★★
Edit this entry  
20
Spirited

Spirited

2022
×
★★★
Edit this entry  
19
Disenchanted

Disenchanted

2022
×
★★
Edit this entry  
18
A Christmas Story Christmas

A Christmas Story Christmas

2022
×
★★★½
Edit this entry  
17
Christmas with You

Christmas with You

2022
×
★★★
Edit this entry  
16
The Wonder

The Wonder

2022
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★
Edit this entry  
13
My Father's Dragon

My Father's Dragon

2022
×
★★★½
Edit this entry  
11
Falling for Christmas

Falling for Christmas

2022
×
★★★
Edit this entry  
11
Paradise City

Paradise City

2022
×
★½
Edit this entry  
09
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★
Edit this entry  
08
Enola Holmes 2

Enola Holmes 2

2022
×
★★★½
Edit this entry  
06
Selena Gomez: My Mind & Me

Selena Gomez: My Mind & Me

2022
×
★★★★
Edit this entry  
06
Dear Zoe

Dear Zoe

2022
×
★★½
Edit this entry  
06
Armageddon Time

Armageddon Time

2022
×
★★★½
Edit this entry  
04
Weird: The Al Yankovic Story

Weird: The Al Yankovic Story

2022
×
★★★★
Edit this entry  
04
Causeway

Causeway

2022
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
29
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Wendell & Wild

Wendell & Wild

2022
×
★★★½
Edit this entry  
29
Prey for the Devil

Prey for the Devil

2022
×
★½
Edit this entry  
26
The Good Nurse

The Good Nurse

2022
×
★★★½
Edit this entry  
26
V/H/S/99

V/H/S/99

2022
×
★★★
Edit this entry  
25
The Stranger

The Stranger

2022
×
★★★½
Edit this entry  
23
Till

Till

2022
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Curse of Bridge Hollow

The Curse of Bridge Hollow

2022
×
★★½
Edit this entry  
21
Black Adam

Black Adam

2022
×
★★★
Edit this entry  
20
Ticket to Paradise

Ticket to Paradise

2022
×
★★★½
Edit this entry  
20
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★★
Edit this entry  
19
The School for Good and Evil

The School for Good and Evil

2022
×
★★½
Edit this entry  
16
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
15
She-Hulk: Attorney at Law

She-Hulk: Attorney at Law

2022
×
★★★½
Edit this entry  
14
Rosaline

Rosaline

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Lyle, Lyle, Crocodile

Lyle, Lyle, Crocodile

2022
×
★★½
Edit this entry  
07
Amsterdam

Amsterdam

2022
×
★★½
Edit this entry  
07
Werewolf by Night

Werewolf by Night

2022
×
★★★★
Edit this entry  
06
Terrifier 2

Terrifier 2

2022
×
★★★★
Edit this entry  
05
Mr. Harrigan's Phone

Mr. Harrigan's Phone

2022
×
★½
Edit this entry  
02
Entergalactic

Entergalactic

2022
×
★★★★
Edit this entry  
02
Confess, Fletch

Confess, Fletch

2022
×
★★★½
Edit this entry  
02
Lou

Lou

2022
×
★★½
Edit this entry  
01
My Best Friend's Exorcism

My Best Friend's Exorcism

2022
×
★★
Edit this entry  
01
Hocus Pocus 2

Hocus Pocus 2

2022
×
★★★½
Edit this entry