Sort by

Tom has logged 226 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Post

The Post

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Hostiles

Hostiles

2017
×
★★★½
Edit this entry  
31
Father Figures

Father Figures

2017
×
★★
Edit this entry  
26
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
All the Money in the World

All the Money in the World

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bright

Bright

2017
×
★★½
Edit this entry  
22
Downsizing

Downsizing

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Downsizing

Downsizing

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Pitch Perfect 3

Pitch Perfect 3

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Columbus

Columbus

2017
×
★★★½
Edit this entry  
20
Jeepers Creepers 3

Jeepers Creepers 3

2017
×
★★
Edit this entry  
19
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★½
Edit this entry  
18
Beyond Skyline

Beyond Skyline

2017
×
★★★
Edit this entry  
18
Patti Cake$

Patti Cake$

2017
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Ballad of Lefty Brown

The Ballad of Lefty Brown

2017
×
★★½
Edit this entry  
17
Just Getting Started

Just Getting Started

2017
×
Read the review Edit this entry  
16
Pottersville

Pottersville

2017
×
Edit this entry  
16
Ferdinand

Ferdinand

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Wonder Wheel

Wonder Wheel

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Man Who Invented Christmas

The Man Who Invented Christmas

2017
×
★★★½
Edit this entry  
24
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Birth of the Dragon

Birth of the Dragon

2016
×
★★½
Edit this entry  
23
Mudbound

Mudbound

2017
×
★★★½
Edit this entry  
20
Jim & Andy: The Great Beyond

Jim & Andy: The Great Beyond

2017
×
★★★★
Edit this entry  
19
Roman J. Israel, Esq.

Roman J. Israel, Esq.

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Justice League

Justice League

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Wonder

Wonder

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Daddy's Home 2

Daddy's Home 2

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Spielberg

Spielberg

2017
×
★★★★
Edit this entry  
08
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
November Criminals

November Criminals

2017
×
★★½
Edit this entry  
06
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Crash Pad

Crash Pad

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
LBJ

LBJ

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Last Flag Flying

Last Flag Flying

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★★½
Edit this entry  
29
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★★★
Edit this entry