guilherme has logged 19 entries for films during June 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Yellow Birds

The Yellow Birds

2017
×
★★★½
Edit this entry  
17
Rio Mumbai

Rio Mumbai

2017
×
★½
Edit this entry  
17
Good Manners

Good Manners

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Outside In

Outside In

2017
×
★★★½
Edit this entry  
17
Alex Strangelove

Alex Strangelove

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Maudie

Maudie

2016
×
★★★★
Edit this entry  
17
Alex Strangelove

Alex Strangelove

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Marjorie Prime

Marjorie Prime

2017
×
★★★½
Edit this entry  
13
Mary Shelley

Mary Shelley

2017
×
★★½
Edit this entry  
12
I Can Only Imagine

I Can Only Imagine

2018
×
★★½
Edit this entry  
10
Elon Doesn't Believe in Death

Elon Doesn't Believe in Death

2016
×
★★½
Edit this entry  
10
Lover for a Day

Lover for a Day

2017
×
★★★
Edit this entry  
10
Death Wish

Death Wish

2018
×
★½
Edit this entry  
09
Landline

Landline

2017
×
★★★
Edit this entry  
09
Lean on Pete

Lean on Pete

2017
×
★★★★
Edit this entry  
09
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Greatest

The Greatest

2009
×
★★½
Edit this entry