Sort by

xxx has logged 24 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Cable Guy

The Cable Guy

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Friday the 13th

Friday the 13th

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Strangers

The Strangers

2008
×
Read the review Edit this entry  
14
Dead Silence

Dead Silence

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Freddy vs. Jason

Freddy vs. Jason

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Other Side of the Door

The Other Side of the Door

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Hitcher

The Hitcher

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Descent

The Descent

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
OPAL

OPAL

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Official Secrets

Official Secrets

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Bridget Jones's Baby

Bridget Jones's Baby

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Lotus Eaters

Lotus Eaters

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Angry Birds Movie 2

The Angry Birds Movie 2

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry