Sort by

tom has logged 182 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Weird: The Al Yankovic Story

Weird: The Al Yankovic Story

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Strawberry Mansion

Strawberry Mansion

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
8-Bit Christmas

8-Bit Christmas

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Adult Swim Yule Log

Adult Swim Yule Log

2022
×
Read the review Edit this entry  
22
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
The Big 4

The Big 4

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
EO

EO

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Nope

Nope

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Joe Versus the Volcano

Joe Versus the Volcano

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Nanny

Nanny

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Confess, Fletch

Confess, Fletch

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
White Noise

White Noise

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Beast

Beast

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Interceptor

Interceptor

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Kingdom

The Kingdom

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Murmuring

The Murmuring

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Dreams in the Witch House

Dreams in the Witch House

2022
×
Read the review Edit this entry  
07
Pickman's Model

Pickman's Model

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Outside

The Outside

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Viewing

The Viewing

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Autopsy

The Autopsy

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Graveyard Rats

Graveyard Rats

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Lot 36

Lot 36

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Cure

Cure

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Lair of the White Worm

The Lair of the White Worm

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Woman in Black

The Woman in Black

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Resurrection

Resurrection

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Tales from the Hood

Tales from the Hood

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Tetsuo: The Iron Man

Tetsuo: The Iron Man

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Coming Home in the Dark

Coming Home in the Dark

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Dashcam

Dashcam

2021
×
Read the review Edit this entry  
21
Don't Torture a Duckling

Don't Torture a Duckling

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Christmas Bloody Christmas

Christmas Bloody Christmas

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
All Jacked Up and Full of Worms

All Jacked Up and Full of Worms

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Falcon Lake

Falcon Lake

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Terror Train

Terror Train

2022
×
Read the review Edit this entry  
16
Sinphony: A Clubhouse Horror Anthology

Sinphony: A Clubhouse Horror Anthology

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Something in the Dirt

Something in the Dirt

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
City of the Living Dead

City of the Living Dead

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Old Dark House

The Old Dark House

1932
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Scream

Scream

2022
×
★★
Read the review Edit this entry