Tom has logged 29 entries for films during January 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★
Edit this entry  
30
Vice

Vice

2018
×
Read the review Edit this entry  
29
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Black Mirror: Playtest

Black Mirror: Playtest

2016
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Master

The Master

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Midnight Cowboy

Midnight Cowboy

1969
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Black Mirror: Nosedive

Black Mirror: Nosedive

2016
×
★★★★
Edit this entry  
25
Black Mirror: The Waldo Moment

Black Mirror: The Waldo Moment

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Black Mirror: White Christmas

Black Mirror: White Christmas

2014
×
★★★★
Edit this entry  
23
Black Mirror: White Bear

Black Mirror: White Bear

2013
×
★★
Edit this entry  
21
Black Mirror: Be Right Back

Black Mirror: Be Right Back

2013
×
★★★★
Edit this entry  
21
Black Mirror: The Entire History of You

Black Mirror: The Entire History of You

2011
×
★★★★
Edit this entry  
21
Black Mirror: Fifteen Million Merits

Black Mirror: Fifteen Million Merits

2011
×
★★★
Edit this entry  
21
Black Mirror: The National Anthem

Black Mirror: The National Anthem

2011
×
★★★½
Edit this entry  
20
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Side by Side

Side by Side

2012
×
★★★
Edit this entry  
17
Mysteries of Love

Mysteries of Love

2002
×
Edit this entry  
15
David Lynch: The Art Life

David Lynch: The Art Life

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Adaptation.

Adaptation.

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Citizen Ruth

Citizen Ruth

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★½
Edit this entry  
09
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
The Secret Life of Pets

The Secret Life of Pets

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry