Sort by
  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★★

  • My Liberation Notes

    ★★★★★

  • Moon Knight

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★★½

  • Jujutsu Kaisen 0

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★½

  • Being the Ricardos

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • House of Gucci

    ★½

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Finch

    ★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • The Night

  • Dave Chappelle: The Closer

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★½

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Lost

  • The Lost Daughter

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • The Hand of God

    ★★★½

  • King Richard

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★½

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Free Guy

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★½

  • Pig

    ★★½

  • Memoria

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Bergman Island

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • After Yang

    ★★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Annette

    ★★★★

  • The Boss Baby: Family Business

    ★★★

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★½

  • Loki

  • In the Heights

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★

  • The Little Prince(ss)

  • Let's Be Tigers

  • Growing Fangs

  • American Eid

  • The Last of the Chupacabras

  • Dinner Is Served

  • Friends: The Reunion

    ★★★

  • Sam Smith: Love Goes – Live at Abbey Road Studios

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★★★

  • 22 vs. Earth

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★½

  • Mare of Easttown

  • Save Ralph

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★½