Sort by

Tom has logged 17 entries for films during February 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Heaven Knows What

Heaven Knows What

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Miracle of the Sargasso Sea

The Miracle of the Sargasso Sea

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Okja

Okja

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Barking Dogs Never Bite

Barking Dogs Never Bite

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Mother

Mother

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Host

The Host

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
A Hidden Life

A Hidden Life

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Paths of Glory

Paths of Glory

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
1917

1917

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Personal History of David Copperfield

The Personal History of David Copperfield

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Rumble Fish

Rumble Fish

1983
×
★★★★
Edit this entry