Sort by

Antoine has logged 214 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
09
Meet Me in St. Louis

Meet Me in St. Louis

1944
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Blue

Blue

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Napoleon

Napoleon

1927
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Nuovo Olimpo

Nuovo Olimpo

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Heat

Heat

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Taste of Things

The Taste of Things

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Choose Love

Choose Love

2023
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Weekend

Weekend

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Gone to Earth

Gone to Earth

1950
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Tomorrow I'll Wake Up and Scald Myself with Tea

Tomorrow I'll Wake Up and Scald Myself with Tea

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
La Jetée

La Jetée

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Daniel

Daniel

×
★★★★★
Edit this entry  
22
Saltburn

Saltburn

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
How Monsieur Takes His Bath

How Monsieur Takes His Bath

1903
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Cabbage-Patch Fairy

The Cabbage-Patch Fairy

1896
×
★★½
Edit this entry  
21
The Consequences of Feminism

The Consequences of Feminism

1906
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Birth, the Life and the Death of Christ

The Birth, the Life and the Death of Christ

1906
×
★★½
Edit this entry  
21
In from the Side

In from the Side

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Letters Home

Letters Home

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Serial Mom

Serial Mom

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Pink Flamingos

Pink Flamingos

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Female Trouble

Female Trouble

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Polyester

Polyester

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Scala!!!

Scala!!!

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Où est-ce qu'on se

Où est-ce qu'on se "Mai"?

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Les trois portugaises

Les trois portugaises

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
La femme papillon

La femme papillon

×
★★½
Edit this entry  
15
Baxter, Vera Baxter

Baxter, Vera Baxter

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Love Is in the Air

Love Is in the Air

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
The Mother and the Whore

The Mother and the Whore

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Documenteur

Documenteur

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Isle of Flowers

Isle of Flowers

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Black Narcissus

Black Narcissus

1947
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Talk to Me

Talk to Me

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Anatomy of a Fall

Anatomy of a Fall

2023
×
Read the review Edit this entry  
29
Drive

Drive

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Taylor Swift: The Eras Tour

Taylor Swift: The Eras Tour

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Christine

Christine

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Evil Does Not Exist

Evil Does Not Exist

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Kitchen

The Kitchen

2023
×
★★★½
Edit this entry  
15
Chicken Run: Dawn of the Nugget

Chicken Run: Dawn of the Nugget

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Poor Things

Poor Things

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Cobweb

Cobweb

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The End We Start From

The End We Start From

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Holdovers

The Holdovers

2023
×
Read the review Edit this entry  
10
Priscilla

Priscilla

2023
×
★★★
Edit this entry