Rowan has logged 33 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Tom Clancy's Without Remorse

Tom Clancy's Without Remorse

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Jujutsu Kaisen

Jujutsu Kaisen

2020
×
★★★½
Edit this entry  
29
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Man Who Sold His Skin

The Man Who Sold His Skin

2020
×
★★★½
Edit this entry  
24
A Time to Kill

A Time to Kill

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★★
Edit this entry  
23
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★½
Edit this entry  
23
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
Ride Your Wave

Ride Your Wave

2019
×
★★½
Edit this entry  
22
Quo vadis, Aida?

Quo vadis, Aida?

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Save Ralph

Save Ralph

2021
×
Edit this entry  
19
The Master

The Master

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Mole Agent

The Mole Agent

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★
Edit this entry  
14
Juno

Juno

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Thunder Force

Thunder Force

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
11
Collective

Collective

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Yi Yi

Yi Yi

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The United States vs. Billie Holiday

The United States vs. Billie Holiday

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Superbad

Superbad

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Enemy

Enemy

2013
×
Read the review Edit this entry  
02
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
White Men Can't Jump

White Men Can't Jump

1992
×
★★★
Edit this entry  
01
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Edit this entry