Sort by

k has logged 162 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Black Mirror: Hang the DJ

Black Mirror: Hang the DJ

2017
×
★★★★
Edit this entry  
30
Black Mirror: USS Callister

Black Mirror: USS Callister

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Black Mirror: Crocodile

Black Mirror: Crocodile

2017
×
★★★½
Edit this entry  
30
Black Mirror: Arkangel

Black Mirror: Arkangel

2017
×
★★★
Edit this entry  
29
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Landline

Landline

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Christopher's Christmas Mission

Christopher's Christmas Mission

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
mother!

mother!

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
On the Beach at Night Alone

On the Beach at Night Alone

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Mudbound

Mudbound

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Brigsby Bear

Brigsby Bear

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Irma Vep

Irma Vep

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Princess Cyd

Princess Cyd

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Newtown

Newtown

2016
×
★★★★
Edit this entry  
08
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Take My Eyes

Take My Eyes

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Desert Hearts

Desert Hearts

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Another Country

Another Country

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Watermelon Woman

The Watermelon Woman

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Nos Amours

A Nos Amours

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Valerie and Her Week of Wonders

Valerie and Her Week of Wonders

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Amarcord

Amarcord

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Daisies

Daisies

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Spirit of the Beehive

The Spirit of the Beehive

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Pierrot le Fou

Pierrot le Fou

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Miss Stevens

Miss Stevens

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Dottie Gets Spanked

Dottie Gets Spanked

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
I Am Not a Witch

I Am Not a Witch

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Thelma

Thelma

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Axolotl Overkill

Axolotl Overkill

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
A Fantastic Woman

A Fantastic Woman

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
A Fantastic Woman

A Fantastic Woman

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Beach Rats

Beach Rats

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Step

Step

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry