Sort by

alex todd 🧟‍♂️ has logged 31 entries for films during September 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
26
A Town Called Panic

A Town Called Panic

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Where the Wild Things Are

Where the Wild Things Are

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Anuvahood

Anuvahood

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Sodomites

Sodomites

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Avatar

Avatar

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Return of the Living Dead

The Return of the Living Dead

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Grease

Grease

1978
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
A Fish Called Wanda

A Fish Called Wanda

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
It

It

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Intolerable Cruelty

Intolerable Cruelty

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Easy A

Easy A

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Attack the Block

Attack the Block

2011
×
★★★½
Edit this entry  
05
Chopping Mall

Chopping Mall

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Annabelle

Annabelle

2014
×
Read the review Edit this entry  
04
Re-Animator

Re-Animator

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Lost River

Lost River

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Night of the Hunter

The Night of the Hunter

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Somewhere

Somewhere

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Bug

Bug

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Teen Spirit

Teen Spirit

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry