Sort by

Todd Gaines has logged 22 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Last Mercenary

The Last Mercenary

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Protector

The Protector

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Masquerade

Masquerade

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Crime Story

Crime Story

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Cisco Pike

Cisco Pike

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Enemy Territory

Enemy Territory

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Night Game

Night Game

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Midnight in the Switchgrass

Midnight in the Switchgrass

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Number One with a Bullet

Number One with a Bullet

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Way of the Dragon

The Way of the Dragon

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Murder on the Blackpool Express

Murder on the Blackpool Express

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Emperor's Sword

The Emperor's Sword

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Out of Death

Out of Death

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Great White

Great White

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Enter the Dragon

Enter the Dragon

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
How to Deter a Robber

How to Deter a Robber

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry