Sort by

Todd Gaines has logged 156 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
SubUrbia

SubUrbia

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Survival Island

Survival Island

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Braven

Braven

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Traffik

Traffik

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Army of One

Army of One

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Fatale

Fatale

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Hunter Hunter

Hunter Hunter

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Breach

Breach

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Skylines

Skylines

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
River's Edge

River's Edge

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Pray for Death

Pray for Death

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Parallel

Parallel

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Black Pumpkin

Black Pumpkin

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Peppermint

Peppermint

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Smiley Face Killers

Smiley Face Killers

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Holidate

Holidate

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Christmas Crossfire

Christmas Crossfire

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Backwoods

Backwoods

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Game Over

Game Over

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Wander

Wander

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dangerous Touch

Dangerous Touch

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Mosul

Mosul

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Wonder

Wonder

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Skyfire

Skyfire

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Showdown in Manila

Showdown in Manila

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Contracts

Contracts

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Jiu Jitsu

Jiu Jitsu

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Dr. No

Dr. No

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Female Prisoner Scorpion: Jailhouse 41

Female Prisoner Scorpion: Jailhouse 41

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Freaky

Freaky

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Fatman

Fatman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Malibu High

Malibu High

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Save Me

Save Me

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Guest House

Guest House

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Legacy

Legacy

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Fair Game

Fair Game

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Haunt

Haunt

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Rogue City

Rogue City

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Nightwish

Nightwish

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Ultimate Weapon

The Ultimate Weapon

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Stray Cat Rock: Wild Jumbo

Stray Cat Rock: Wild Jumbo

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bloodmatch

Bloodmatch

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
L.A. Wars

L.A. Wars

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Snake Eater III: His Law

Snake Eater III: His Law

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Savage Dawn

Savage Dawn

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bait

Bait

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry