Sort by

Todd Gaines has logged 40 entries for films during March 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Suckers

The Suckers

1972
×
★★★
Edit this entry  
27
Silent Trigger

Silent Trigger

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
My Tutor

My Tutor

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Killer in the Family

A Killer in the Family

1983
×
★★★
Edit this entry  
26
Midnight Ride

Midnight Ride

1990
×
★★★
Edit this entry  
25
Tuff Turf

Tuff Turf

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Crimes of Passion

Crimes of Passion

1984
×
★★★½
Edit this entry  
25
Dave Chappelle: The Age of Spin

Dave Chappelle: The Age of Spin

2017
×
★★★★
Edit this entry  
24
Legacy of Rage

Legacy of Rage

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Trapper County War

Trapper County War

1989
×
★★½
Edit this entry  
21
Alley Cat

Alley Cat

1984
×
★★★½
Edit this entry  
21
Avenging Angel

Avenging Angel

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Tomboy

Tomboy

1985
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Swinging Cheerleaders

The Swinging Cheerleaders

1974
×
★★★½
Edit this entry  
16
Prey of the Chameleon

Prey of the Chameleon

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Van Nuys Blvd.

Van Nuys Blvd.

1979
×
★★★½
Edit this entry  
15
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Van

The Van

1977
×
★★★
Edit this entry  
15
Malibu Beach

Malibu Beach

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Sworn to Justice

Sworn to Justice

1996
×
★★½
Edit this entry  
14
Goldstone

Goldstone

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Angel of Destruction

Angel of Destruction

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Hunting Party

The Hunting Party

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Angelfist

Angelfist

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Accountant

The Accountant

2016
×
★★★
Edit this entry  
10
Bloodfist IV: Die Trying

Bloodfist IV: Die Trying

1992
×
★★★
Edit this entry  
10
Body Heat

Body Heat

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Girl on the Train

The Girl on the Train

2016
×
★★★
Edit this entry  
09
Illegal in Blue

Illegal in Blue

1995
×
★★★
Edit this entry  
09
Blast of Silence

Blast of Silence

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Bloodfist III: Forced to Fight

Bloodfist III: Forced to Fight

1992
×
★★★
Edit this entry  
08
Dangerously Close

Dangerously Close

1986
×
★★★
Edit this entry  
08
Kicks

Kicks

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Check Point

Check Point

2017
×
★★★
Edit this entry  
07
Logan

Logan

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
I Don't Feel at Home in This World Anymore

I Don't Feel at Home in This World Anymore

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Parker

Parker

2013
×
★★★½
Edit this entry  
04
Killers

Killers

2014
×
★★★½
Edit this entry  
04
Headshot

Headshot

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry