Sort by

Todd Gaines has logged 246 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
S.W.A.T.: Under Siege

S.W.A.T.: Under Siege

2017
×
★★½
Edit this entry  
31
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Running Man

The Running Man

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Beach Girls

The Beach Girls

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Bright

Bright

2017
×
Read the review Edit this entry  
21
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Beyond Skyline

Beyond Skyline

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Wolf Warrior 2

Wolf Warrior 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Alvin Purple

Alvin Purple

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Bloodlust

Bloodlust

1992
×
★★
Edit this entry  
13
Colors

Colors

1988
×
★★★★
Edit this entry  
10
Criminal

Criminal

2016
×
★★★½
Edit this entry  
09
State of Grace

State of Grace

1990
×
★★★★
Edit this entry  
08
American Assassin

American Assassin

2017
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Outsiders

The Outsiders

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Villainess

The Villainess

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Redeemer

Redeemer

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Universal Soldier: Day of Reckoning

Universal Soldier: Day of Reckoning

2012
×
★★★
Edit this entry  
12
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Savage Dog

Savage Dog

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
We Own the Night

We Own the Night

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Shotgun

Shotgun

1989
×
★★★
Edit this entry  
04
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Quiet Fire

Quiet Fire

1991
×
★★★
Edit this entry  
31
To the Limit

To the Limit

1995
×
★★★
Edit this entry  
30
Skyscraper

Skyscraper

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Deadly Blessing

Deadly Blessing

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Night School

Night School

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Shooter

Shooter

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Wheelman

Wheelman

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
It

It

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Boone: The Bounty Hunter

Boone: The Bounty Hunter

2017
×
★★★½
Edit this entry  
16
Goon

Goon

2011
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Dirty Dozen: The Deadly Mission

The Dirty Dozen: The Deadly Mission

1987
×
★★★
Edit this entry  
29
The Long Riders

The Long Riders

1980
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Towering Inferno

The Towering Inferno

1974
×
★★★½
Edit this entry  
25
Detour to Terror

Detour to Terror

1980
×
★★★
Edit this entry  
24
White Lightning

White Lightning

1973
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Klansman

The Klansman

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Freebie and the Bean

Freebie and the Bean

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Killing Ground

Killing Ground

2016
×
★★★½
Edit this entry  
14
White Rush

White Rush

2003
×
★★½
Edit this entry  
14
Eve's Bayou

Eve's Bayou

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Killing Zoe

Killing Zoe

1993
×
★★★★
Edit this entry  
12
The General's Daughter

The General's Daughter

1999
×
★★★
Edit this entry  
12
Breakdown

Breakdown

1997
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Mechanic

The Mechanic

1972
×
★★★½
Edit this entry  
08
WTF!

WTF!

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry