Tobias has logged 220 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Dinner for One

Dinner for One

1963
×
Edit this entry  
30
Book Club

Book Club

2018
×
★★
Edit this entry  
30
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
Edit this entry  
26
Charter Trip 2: Snowroller

Charter Trip 2: Snowroller

1985
×
Edit this entry  
25
The Holiday

The Holiday

2006
×
Edit this entry  
24
Donald's Snow Fight

Donald's Snow Fight

1942
×
Edit this entry  
23
Pretty Woman

Pretty Woman

1990
×
★★★
Edit this entry  
20
Honey, I Shrunk the Kids

Honey, I Shrunk the Kids

1989
×
★★½
Edit this entry  
15
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★½
Edit this entry  
13
Coming to America

Coming to America

1988
×
★★★★
Edit this entry  
13
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★
Edit this entry  
11
Elias Ehlers: Far

Elias Ehlers: Far

2018
×
Edit this entry  
09
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Edit this entry  
09
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
08
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Mowgli: Legend of the Jungle

Mowgli: Legend of the Jungle

2018
×
★★½
Edit this entry  
07
Brave

Brave

2012
×
★★½
Edit this entry  
06
Girls Trip

Girls Trip

2017
×
★★★
Edit this entry  
04
Clueless

Clueless

1995
×
★★★
Edit this entry  
04
Just My Luck

Just My Luck

2006
×
Edit this entry  
03
Freaky Friday

Freaky Friday

2003
×
★★★
Edit this entry  
03
Elf

Elf

2003
×
★★★
Edit this entry  
03
Charlie and the Chocolate Factory

Charlie and the Chocolate Factory

2005
×
Edit this entry  
03
Willy Wonka & the Chocolate Factory

Willy Wonka & the Chocolate Factory

1971
×
★★★
Edit this entry  
02
DuckTales: The Movie - Treasure of the Lost Lamp

DuckTales: The Movie - Treasure of the Lost Lamp

1990
×
★★½
Edit this entry  
02
Oliver & Company

Oliver & Company

1988
×
★★
Edit this entry  
02
Office Christmas Party

Office Christmas Party

2016
×
★★
Edit this entry  
26
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★½
Edit this entry  
26
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★★½
Edit this entry  
25
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★
Edit this entry  
25
Venom

Venom

2018
×
★★½
Edit this entry  
24
Drive

Drive

2011
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★½
Edit this entry  
22
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★½
Edit this entry  
22
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Edit this entry  
20
A Girl Walks Home Alone at Night

A Girl Walks Home Alone at Night

2014
×
★★★½
Edit this entry  
18
Relax Freddy

Relax Freddy

1966
×
Edit this entry  
17
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★
Edit this entry  
17
GoldenEye

GoldenEye

1995
×
Edit this entry  
17
The Olsen Gang in Jutland

The Olsen Gang in Jutland

1971
×
Edit this entry  
15
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★½
Edit this entry  
15
Nausicaä of the Valley of the Wind

Nausicaä of the Valley of the Wind

1984
×
★★★★
Edit this entry  
14
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★
Edit this entry  
13
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★
Edit this entry  
13
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Everybody Wants Some!!

Everybody Wants Some!!

2016
×
★★★
Edit this entry  
12
The Olsen Gang Outta Sight

The Olsen Gang Outta Sight

1977
×
Edit this entry  
11
Warcraft

Warcraft

2016
×
★★★
Edit this entry  
07
Itsi Bitsi

Itsi Bitsi

2015
×
Edit this entry