Letterboxd — Your life in film

Forgotten password?

×
tobi

tobi

  • Activity
  • Activity
  • Films
  • Diary
  • Reviews
  • Watchlist
  • Lists
  • Likes
  • Tags
  • Network
  • Gift Pro
  • RSS feed for tobi
  • Watched
  • Diary
  • Reviews
  • Remove filters
  • Custom posters
  • Account Filters
    • Show watched films
    • Hide watched films
    • Show liked films
    • Hide liked films
    • Show rated films
    • Hide rated films
    • Show logged films
    • Hide logged films
    • Show rewatched films
    • Hide rewatched films
    • Show reviewed films
    • Hide reviewed films
    • Show films in watchlist
    • Hide films in watchlist
    • Show films you own
    • Hide films you own
    • Show films you’ve customized
    • Hide films you’ve customized
  • Content Filters
    • Show short films
    • Hide short films
    • Show TV shows
    • Hide TV shows
    • Hide documentaries
    • Hide unreleased titles
    • Show obscure films
    • Hide obscure films
    • Show films with backdrop
    • Hide films with backdrop
    • Show Nanocrowd films
    • Hide Nanocrowd films
Sort by
  • When Reviewed
    • Newest First
    • Earliest First
  • Review Activity
  • Review Count
  • Film Name
  • Film Popularity
  • Release Date
    • Newest First
    • Earliest First
  • Average Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Your Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • tobi’s Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Your Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Film Length
    • Shortest First
    • Longest First
  • Any year
  • 2023
  • 2022
  • 2021
  • Any rating
  • No rating
  • Rating (or range)
    Drag to define range
  • Jennifer's Body

    Jennifer's Body 2009

    ★★★★★ Rewatched 23 Jun 2021

    it’s for the girls

  • Fat Girl

    Fat Girl 2001

    ★½ Watched 21 Jun 2021

    ?????????????????????????????????????

  • Charade

    Charade 1963

    ★★★★ Watched 20 Jun 2021

    my favorite part was when audrey hepburn

  • Black Panther

    Black Panther 2018

    ★★★★ Rewatched 19 Jun 2021

    WAKANDA FOREVER

  • Waves

    Waves 2019

    ★½ Watched 17 Jun 2021

    no.

  • 20th Century Women

    20th Century Women 2016

    ★★★★ Watched 12 Jun 2021

    beatiful.

  • Kids

    Kids 1995

    ★★ Watched 12 Jun 2021

    no

  • Fargo

    Fargo 1996

    ★★★★ Watched 12 Jun 2021

    she did THAT

  • Bo Burnham: Inside

    Bo Burnham: Inside 2021

    ★★★½ Watched 09 Jun 2021

    if you look like bo burnham pls dm me

  • Swallow

    Swallow 2019

    ★½ Watched 06 Jun 2021 2

    ok

  • Possession

    Possession 1981

    ★★★★½ Watched 06 Jun 2021

    what

  • Bound

    Bound 1996

    ★★★★½ Watched 05 Jun 2021

    women are so powerful it’s almost scary.

Newer
Older
  • 1
  • …
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24

Review Tags

9
  • netflix
  • lgbt
  • poster
  • youtube
  • soundtrack
  • cried
  • gabrielle
  • theather
  • queer
  • About
  • News
  • Pro
  • Apps
  • Podcast
  • Year in Review
  • Gift Guide
  • Help
  • Terms
  • API
  • Contact
Twitter
Facebook
Instagram
YouTube
TikTok

© Letterboxd Limited. Made by fans in Aotearoa New Zealand. Film data from TMDb. Mobile site.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google privacy policy and terms of service apply.

Upgrade to remove ads

Letterboxd is an independent service created by a small team, and we rely mostly on the support of our members to maintain our site and apps. Please consider upgrading to a Pro account—for less than a couple bucks a month, you’ll get cool additional features like all-time and annual stats pages (example), the ability to select (and filter by) your favorite streaming services, and no ads!

Learn more about Pro
Select your preferred poster

Posters are sourced from TMDb and Posteritati, and appear for you and visitors to your profile and content, depending on settings. Learn more.