• Twilight

    Twilight

    ★★★

    can y’all believe this is my first watch EVER

  • Mistress America

    Mistress America

    ★★★★½

    “i don’t know whether you’re a zen master or a sociopath.”

  • The Grand Budapest Hotel

    The Grand Budapest Hotel

    ★★★★

    approbed by my parents! <3

  • The Handmaiden

    The Handmaiden

    ★★★★★

    is this the best film of all time or am i just 17

  • Suspiria

    Suspiria

    ★★★★★

    “what do you ask?

    to die”

  • Judas and the Black Messiah

    Judas and the Black Messiah

    ★★★½

    acab

  • Mommy

    Mommy

    ★★★★★

    no doubt, this is a perfect film.

  • Jennifer's Body

    Jennifer's Body

    ★★★★★

    it’s for the girls

  • Fat Girl

    Fat Girl

    ★½

    ?????????????????????????????????????

  • Charade

    Charade

    ★★★★

    my favorite part was when audrey hepburn

  • Black Panther

    Black Panther

    ★★★★

    WAKANDA FOREVER

  • Waves

    Waves

    ★½

    no.