Sort by

tobi has logged 131 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Watcher

Watcher

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Underworld

Underworld

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Possession

Possession

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Nope

Nope

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Orphan: First Kill

Orphan: First Kill

2022
×
Read the review Edit this entry  
11
Four Roads

Four Roads

2021
×
★★
Edit this entry  
08
Prey

Prey

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Crawl

Crawl

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Misery

Misery

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Poughkeepsie Tapes

The Poughkeepsie Tapes

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Slumber Party Massacre

Slumber Party Massacre

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
The Poughkeepsie Tapes

The Poughkeepsie Tapes

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Fantastic Woman

A Fantastic Woman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Knife+Heart

Knife+Heart

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Leatherface

Leatherface

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Urban Legend

Urban Legend

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mirror

Mirror

1975
×
Edit this entry  
17
Hedgehog in the Fog

Hedgehog in the Fog

1975
×
Edit this entry  
17
Fuses

Fuses

1967
×
★★★★
Edit this entry  
17
Krisha

Krisha

2014
×
Edit this entry  
17
Swimmer

Swimmer

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Six Men Getting Sick

Six Men Getting Sick

1967
×
½
Edit this entry  
17
I Don't Want to Go Back Alone

I Don't Want to Go Back Alone

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Fire Island

Fire Island

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Dragon Inn

Dragon Inn

1967
×
★★★
Edit this entry  
05
Triangle

Triangle

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Men

Men

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Orphanage

The Orphanage

2007
×
Read the review Edit this entry  
03
Lan Yu

Lan Yu

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Audition

Audition

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Scorpio Rising

Scorpio Rising

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
O Fantasma

O Fantasma

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Guest

The Guest

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Dyketactics

Dyketactics

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
BloodSisters

BloodSisters

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
American Mary

American Mary

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Titane

Titane

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Slut

Slut

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
The Craft

The Craft

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Crazies

The Crazies

2010
×
½
Edit this entry  
03
Slut

Slut

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Fireworks

Fireworks

1947
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Out

Out

2020
×
★★★
Edit this entry  
29
Shiva Baby

Shiva Baby

2018
×
★★★
Edit this entry  
28
Killer of Sheep

Killer of Sheep

1978
×
★★★
Edit this entry