Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
The Woman King

The Woman King

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Shinjuku Boys

Shinjuku Boys

1995
×
Edit this entry  
02
Charli XCX: Alone Together

Charli XCX: Alone Together

2021
×
Edit this entry  
02
Kamikaze Hearts

Kamikaze Hearts

1986
×
Edit this entry  
02
Nitrate Kisses

Nitrate Kisses

1992
×
Read the review Edit this entry  
02
Looking for Langston

Looking for Langston

1989
×
★★★
Edit this entry  
02
LA Plays Itself

LA Plays Itself

1972
×
★★★★
Edit this entry  
23
TÁR

TÁR

2022
×
Read the review Edit this entry  
07
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Piggy

Piggy

2018
×
Edit this entry  
03
Smile

Smile

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Trouble Every Day

Trouble Every Day

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
You Don't Nomi

You Don't Nomi

2019
×
Read the review Edit this entry  
26
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Piggy

Piggy

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Hellraiser

Hellraiser

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Watcher

Watcher

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Underworld

Underworld

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Possession

Possession

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Nope

Nope

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Orphan: First Kill

Orphan: First Kill

2022
×
Read the review Edit this entry  
11
Four Roads

Four Roads

2021
×
★★
Edit this entry  
08
Prey

Prey

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Crawl

Crawl

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Misery

Misery

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Poughkeepsie Tapes

The Poughkeepsie Tapes

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Slumber Party Massacre

Slumber Party Massacre

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
The Poughkeepsie Tapes

The Poughkeepsie Tapes

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Fantastic Woman

A Fantastic Woman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Knife+Heart

Knife+Heart

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Leatherface

Leatherface

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Urban Legend

Urban Legend

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mirror

Mirror

1975
×
Edit this entry  
17
Hedgehog in the Fog

Hedgehog in the Fog

1975
×
Edit this entry  
17
Fuses

Fuses

1967
×
★★★★
Edit this entry  
17
Krisha

Krisha

2014
×
Edit this entry  
17
Swimmer

Swimmer

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Six Men Getting Sick

Six Men Getting Sick

1967
×
½
Edit this entry  
17
I Don't Want to Go Back Alone

I Don't Want to Go Back Alone

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Fire Island

Fire Island

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Dragon Inn

Dragon Inn

1967
×
★★★
Edit this entry  
05
Triangle

Triangle

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Men

Men

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry