Sort by

Jared has logged 36 entries for films during January 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Day & Night

Day & Night

2010
×
Read the review Edit this entry  
28
Dug's Special Mission

Dug's Special Mission

2009
×
Read the review Edit this entry  
28
Partly Cloudy

Partly Cloudy

2009
×
Read the review Edit this entry  
28
Presto

Presto

2008
×
Read the review Edit this entry  
28
BURN·E

BURN·E

2008
×
Read the review Edit this entry  
27
Your Friend the Rat

Your Friend the Rat

2007
×
Read the review Edit this entry  
27
Lifted

Lifted

2006
×
Read the review Edit this entry  
27
One Man Band

One Man Band

2005
×
Read the review Edit this entry  
27
Jack-Jack Attack

Jack-Jack Attack

2005
×
Read the review Edit this entry  
27
Boundin'

Boundin'

2003
×
Edit this entry  
27
Mike's New Car

Mike's New Car

2002
×
Read the review Edit this entry  
27
For the Birds

For the Birds

2000
×
Read the review Edit this entry  
27
Geri's Game

Geri's Game

1997
×
Read the review Edit this entry  
27
Knick Knack

Knick Knack

1989
×
Read the review Edit this entry  
27
Tin Toy

Tin Toy

1988
×
Read the review Edit this entry  
27
Red's Dream

Red's Dream

1987
×
Read the review Edit this entry  
27
Luxo Jr.

Luxo Jr.

1986
×
Read the review Edit this entry  
26
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★★★
Edit this entry  
25
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★½
Edit this entry  
20
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
18
The Bourne Ultimatum

The Bourne Ultimatum

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
The Bourne Supremacy

The Bourne Supremacy

2004
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
15
True Grit

True Grit

2010
×
★★★½
Edit this entry  
14
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
The Brothers Bloom

The Brothers Bloom

2008
×
★★★★
Edit this entry  
10
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Edit this entry