Sort by

tnordy has logged 32 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
Enemy Mine

Enemy Mine

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
X

X

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Sleepaway Camp

Sleepaway Camp

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
TRON: Legacy

TRON: Legacy

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Wayne's World 2

Wayne's World 2

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Fire Island

Fire Island

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Fast & Furious 6

Fast & Furious 6

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Paul Blart: Mall Cop

Paul Blart: Mall Cop

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
Read the review Edit this entry  
11
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Garfield

Garfield

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Pet Sematary

Pet Sematary

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Splice

Splice

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Batman

The Batman

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Texas Chainsaw Massacre

Texas Chainsaw Massacre

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Charlie and the Chocolate Factory

Charlie and the Chocolate Factory

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Sundown

Sundown

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry