Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
★★★
Edit this entry  
15
Jay and Silent Bob Reboot

Jay and Silent Bob Reboot

2019
×
★★★½
Edit this entry  
31
Speak No Evil

Speak No Evil

2022
×
★★½
Edit this entry  
30
Watcher

Watcher

2022
×
★★★½
Edit this entry  
23
Summer of 84

Summer of 84

2018
×
★★★½
Edit this entry  
09
In the Mouth of Madness

In the Mouth of Madness

1994
×
★★★
Edit this entry  
27
The Bob's Burgers Movie

The Bob's Burgers Movie

2022
×
★★★½
Edit this entry  
24
Public Enemies

Public Enemies

2009
×
★★★
Edit this entry  
24
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Rock

The Rock

1996
×
★★½
Edit this entry  
20
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
11
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★½
Edit this entry  
02
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★
Edit this entry  
01
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★
Edit this entry  
25
8-Bit Christmas

8-Bit Christmas

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★
Edit this entry  
22
Looper

Looper

2012
×
★★★
Edit this entry  
27
Mayhem

Mayhem

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
27
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★
Edit this entry  
26
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Edit this entry  
14
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★½
Edit this entry  
31
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★
Edit this entry  
30
Mandy

Mandy

2018
×
★★★½
Edit this entry  
30
A Girl Walks Home Alone at Night

A Girl Walks Home Alone at Night

2014
×
★★★
Edit this entry  
24
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Forgotten Battle

The Forgotten Battle

2020
×
★★★
Edit this entry  
20
Winchester

Winchester

2018
×
★★★½
Edit this entry  
20
Cargo

Cargo

2017
×
★★★
Edit this entry  
12
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★½
Edit this entry  
05
Freaky

Freaky

2020
×
★★★½
Edit this entry  
04
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Edit this entry  
26
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Edit this entry  
15
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Edit this entry  
09
Greenland

Greenland

2020
×
★★½
Edit this entry  
25
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★½
Edit this entry  
14
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★★
Edit this entry  
13
Terminator Salvation

Terminator Salvation

2009
×
★★★½
Edit this entry  
12
Terminator 3: Rise of the Machines

Terminator 3: Rise of the Machines

2003
×
★★
Edit this entry  
11
The Fourth Kind

The Fourth Kind

2009
×
Edit this entry  
07
Vampires vs. the Bronx

Vampires vs. the Bronx

2020
×
★★★½
Edit this entry  
06
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★
Edit this entry  
05
It

It

2017
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Alchemist Cookbook

The Alchemist Cookbook

2016
×
★★★
Edit this entry  
03
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★★★
Edit this entry  
27
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★½
Edit this entry  
13
Infinite

Infinite

2021
×
★★★
Edit this entry  
11
Tucker and Dale vs. Evil

Tucker and Dale vs. Evil

2010
×
★★★½
Edit this entry