Thomas has logged 412 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Boys State

Boys State

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Nun

The Nun

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Miss Congeniality 2: Armed and Fabulous

Miss Congeniality 2: Armed and Fabulous

2005
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Antebellum

Antebellum

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Miss Congeniality

Miss Congeniality

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Little Hours

The Little Hours

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Practical Magic

Practical Magic

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Clouds

Clouds

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Antebellum

Antebellum

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
An Evening with Beverly Luff Linn

An Evening with Beverly Luff Linn

2018
×
Read the review Edit this entry  
22
Sky High

Sky High

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Fantasy Island

Fantasy Island

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
The Little Hours

The Little Hours

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Truth or Dare

Truth or Dare

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Christmas Comes Twice

Christmas Comes Twice

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Noelle

Noelle

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Prom

The Prom

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Isn't It Romantic

Isn't It Romantic

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Anastasia

Anastasia

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
We Are Who We Are

We Are Who We Are

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Texas Chainsaw Massacre 2

The Texas Chainsaw Massacre 2

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Now You See Me

Now You See Me

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Closet Monster

Closet Monster

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Run

Run

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Get Real

Get Real

1998
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry