Sort by

tay🌴 has logged 44 entries for films during April 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
National Treasure: Book of Secrets

National Treasure: Book of Secrets

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Surf's Up

Surf's Up

2007
×
★★★★
Edit this entry  
27
Training Day

Training Day

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Knight of Cups

Knight of Cups

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Uncharted

Uncharted

2022
×
Read the review Edit this entry  
27
Uncharted: Live Action Fan Film

Uncharted: Live Action Fan Film

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Long Goodbye

The Long Goodbye

2020
×
Edit this entry  
25
Valhalla Rising

Valhalla Rising

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Matilda

Matilda

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
National Treasure

National Treasure

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Batman & Mr. Freeze: SubZero

Batman & Mr. Freeze: SubZero

1998
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Grimsby

Grimsby

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Master of Disguise

The Master of Disguise

2002
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Only God Forgives

Only God Forgives

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Horns

Horns

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
A League of Their Own

A League of Their Own

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The River Wild

The River Wild

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
A Man Escaped

A Man Escaped

1956
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Duel

Duel

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Batman & Robin

Batman & Robin

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Apollo 10½: A Space Age Childhood

Apollo 10½: A Space Age Childhood

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Rover

The Rover

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry