Sort by

tay❄ has logged 22 entries for films during August 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Kissing Booth

The Kissing Booth

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Sicario

Sicario

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Shame

Shame

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Meg

The Meg

2018
×
Read the review Edit this entry  
13
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Shoot 'Em Up

Shoot 'Em Up

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Hunger

Hunger

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Unsane

Unsane

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Wild at Heart

Wild at Heart

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Desperate Living

Desperate Living

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
David Lynch: The Art Life

David Lynch: The Art Life

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Run Lola Run

Run Lola Run

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
May

May

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Moon

Moon

2009
×
★★★½
Edit this entry