• tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Lunch Break

    ★★★★½

  • O Dia da Posse

    ★★★

  • Britney vs. Spears

    ★★

  • Sweet River

    ★★½

  • Schumacher

    ★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★

  • God Has AIDS

    ★★★½

  • Private Desert

    ★★★½

  • King Richard

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • The Infernal Machine

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Bergman Island

    ★★★

  • Murina

    ★★★★

  • Val

    ★★★

  • Luca

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • P!NK: All I Know So Far

    ★★★

  • Cruella

    ★★★

  • Alvorada

    ★★½

  • Natural Light

    ★★★

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★★

  • Petite Maman

    ★★★★

  • The United States vs. Billie Holiday

    ½

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • CODA

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • The Dream of the Useless

    ★★★★

  • Pretend It's a City

    ★★★★

  • News of the World

    ★★

  • Education

    ★★★½

  • Let Them All Talk

    ★★

  • Emicida: AmarElo - It's All for Yesterday

    ★★★½

  • Alex Wheatle

    ★★★

  • The Prom

    ★★★

  • Perifericu

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Hillbilly Elegy

    ★★

  • Mank

    ★★½

  • Holidate

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • Soul

    ★★★½

  • French Exit

    ★★★

  • Red, White and Blue

    ★★★½

  • The Boys in the Band

    ★★★

  • Mangrove

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★½

  • On the Rocks

    ★★★½

  • Lovers Rock

    ★★★★½

  • I Care a Lot

    ★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Ammonite

    ★★

  • Memory House

    ★½

  • All In: The Fight for Democracy

    ★★★½

  • Listen

    ★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★

  • City Hall

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★½

  • Construção

    ★★★★

  • The White Death of the Black Wizard

    ★★★

  • Unliveable

    ★★★★

  • Tales of the Pu Family

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★★½