Tristan Michels has logged 154 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Snoopy Presents: For Auld Lang Syne

Snoopy Presents: For Auld Lang Syne

2021
×
Edit this entry  
30
Rocky

Rocky

1976
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Sing 2

Sing 2

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
Edit this entry  
25
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Sing

Sing

2016
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
22
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★½
Edit this entry  
21
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Back to the Outback

Back to the Outback

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Playmobil: The Movie

Playmobil: The Movie

2019
×
★★
Edit this entry  
03
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Sing 2

Sing 2

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Sing 2

Sing 2

2021
×
Read the review Edit this entry  
25
Robin Robin

Robin Robin

2021
×
Edit this entry  
25
A Charlie Brown Thanksgiving

A Charlie Brown Thanksgiving

1973
×
Edit this entry  
23
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Far From the Tree

Far From the Tree

2021
×
Edit this entry  
20
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
19
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Extinct

Extinct

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Clifford the Big Red Dog

Clifford the Big Red Dog

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Home Sweet Home Alone

Home Sweet Home Alone

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
The Simpsons in Plusaversary

The Simpsons in Plusaversary

2021
×
Edit this entry  
12
Ciao Alberto

Ciao Alberto

2021
×
Edit this entry  
11
Finch

Finch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

1951
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Cinderella

Cinderella

1950
×
★★★★½
Edit this entry  
31
It's the Great Pumpkin, Charlie Brown

It's the Great Pumpkin, Charlie Brown

1966
×
Edit this entry  
30
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Adventures of Ichabod and Mr. Toad

The Adventures of Ichabod and Mr. Toad

1949
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Melody Time

Melody Time

1948
×
★★★½
Edit this entry  
23
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
Read the review Edit this entry  
19
Fun and Fancy Free

Fun and Fancy Free

1947
×
★★★½
Edit this entry  
09
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Blush

Blush

2021
×
Edit this entry  
03
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry