Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Tampopo

Tampopo

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Solo

Solo

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
A Christmas Carol

A Christmas Carol

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Drowning in Potential

Drowning in Potential

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Little Monsters

Little Monsters

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Wild Boys The Hunt For Sasquatch

Wild Boys The Hunt For Sasquatch

×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Watch Me As I Go

Watch Me As I Go

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Tampopo

Tampopo

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Chico & Rita

Chico & Rita

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Branded to Kill

Branded to Kill

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Asparagus

Asparagus

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Fantastic Planet

Fantastic Planet

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Persepolis

Persepolis

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
La Vie de Bohème

La Vie de Bohème

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Paprika

Paprika

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
It's Such a Beautiful Day

It's Such a Beautiful Day

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Monsters vs Aliens

Monsters vs Aliens

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Divorce Italian Style

Divorce Italian Style

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Blade

Blade

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Kingdom

The Kingdom

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Video Carnage

Video Carnage

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Leningrad Cowboys Go America

Leningrad Cowboys Go America

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Last Day of Childhood

The Last Day of Childhood

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Cowards Bend the Knee

Cowards Bend the Knee

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Bed

Bed

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Not-So Amazing

Not-So Amazing

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
A Woman Under the Influence

A Woman Under the Influence

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Twentieth Century

The Twentieth Century

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Rango

Rango

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Saddest Music in the World

The Saddest Music in the World

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Leonera

Leonera

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Long Con

The Long Con

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Beverly Hills Ninja

Beverly Hills Ninja

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Hair High

Hair High

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Cheatin'

Cheatin'

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Conformist

The Conformist

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry