• Watch Me As I Go

    ★★★★★

  • Video Carnage

    ★★★★★

  • Bad Trip

    ★★★★

  • The Last Day of Childhood

    ★★★★★

  • The Long Con

    ★★★★★

  • Not-So Amazing

    ★★★★½

  • The Midnight Sky

    ★★½

  • Sheep Theater

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Pretend That You Love Me

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • The Twentieth Century

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Motherless Brooklyn

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★★½

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★★

  • Island

    ★★★★★

  • Bed

    ★★★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • Acid Rain

    ★★★★

  • Taking a Little Time to Feel Sorry for Myself

    ★★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • 31 Days in Marshall, North Carolina

    ★★★★★

  • Await Further Instructions

  • 3 Faces

    ★★★½

  • Infinite Football

    ★★★½

  • The Greatest Showman

    ★★★½

  • Pottersville

    ★★★★

  • Creep 2

    ★★

  • We Are Sasquatch

    ★★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★½

  • Columbus

    ★★★

  • Revengeance

    ★★★½

  • Buster's Mal Heart

    ★★★★

  • Werewolf

    ★★★★

  • California Typewriter

    ★★★★★

  • Arrival

    ★★★★½

  • The Golden Chain

    ★★★

  • Swiss Army Man

    ★★★★★

  • Hunt for the Wilderpeople

    ★★★★

  • Taxi

    ★★★★★

  • Creep

    ★½

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★★

  • Boyhood

    ★★★★

  • Cheatin'

    ★★★★

  • Enemy

  • Snowpiercer

    ★★★★★

  • Cult

    ★★½

  • Kirikou and the Men and Women

    ★★★

  • Frankenweenie

    ★★★½

  • The Impossible

    ★★★

  • The Master

    ★★★★

  • It's Such a Beautiful Day

    ★★★★★

  • This Is Not a Film

    ★★★★½

  • Le Havre

    ★★★½

  • Native Sun

    ★★★★

  • Rango

    ★★★★½

  • Chico & Rita

    ★★★★½

  • Tiny Furniture

    ★★★★½

  • Splice

    ★½

  • Jennifer's Body

    ★★★★

  • Monsters vs Aliens

    ★★★

  • Ponyo

    ★★★★½

  • Leonera

    ★★★★

  • Idiots and Angels

    ★★★★

  • There Will Be Blood

    ★★★★★

  • The Kingdom

    ★★

  • Ratatouille

    ★★★★★

  • Persepolis

    ★★★★½

  • Paprika

    ★★★★½