• Alias Grace

  • Anna and the Apocalypse

    ★★★

  • The Floor Is Lava

  • The Mountain Between Us

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★★

  • Battle of the Sexes

  • Lady Bird

  • The Shape of Water

    ★★★★★

  • Ryan Hamilton: Happy Face

  • Lynne Koplitz: Hormonal Beast

  • Madame

    ★★★½

  • The Glass Castle

  • Descendants 2

  • Mary and the Witch's Flower

  • Spider-Man: Homecoming

  • You Were Never Really Here

  • The Beguiled

  • Wonder Woman

    ★★★★★

  • Snatched

  • Maria Bamford: Old Baby

    ★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★½

  • Gifted

  • Sasheer Zamata: Pizza Mind

  • Life

    ★★★★

  • The Boss Baby

  • Amy Schumer: The Leather Special

  • Trevor Noah: Afraid of the Dark

    ★★★★★

  • Big Little Lies

    ★★★★★

  • Katherine Ryan: In Trouble

  • Fun Mom Dinner

  • 13th: A Conversation with Oprah Winfrey & Ava DuVernay

    ★★★★★

  • The Space Between Us

    ★★★½

  • Cristela Alonzo: Lower Classy

  • Get Out

  • Before I Fall

    ★★★★

  • The Big Sick

    ★★★½

  • I Don't Feel at Home in This World Anymore

    ★★★★½

  • Jen Kirkman: Just Keep Livin'?

    ★★★★

  • Sense8: Happy F*cking New Year

  • Hidden Figures

    ★★★★★

  • Michael Che Matters

    ★★★★★

  • Moana

    ★★★★★

  • Janeane Garofalo: If I May

  • This Beautiful Fantastic

    ★★★½

  • Trolls

  • Hamilton's America

  • 13th

    ★★★★★

  • All Hallow's Eve

    ★★

  • Storks

  • Sister Cities

  • The Edge of Seventeen

    ★★★★

  • Brain on Fire

  • Carrie Pilby

    ★★★★

  • Catfight

  • Sully

  • Arrival

    ★★★★★

  • La La Land

  • Born in China

    ★★★★★

  • The Girl with All the Gifts

    ★★★★

  • Suicide Squad

    ★★

  • Bad Moms

    ★★★★

  • Jason Bourne

  • Ghostbusters

    ★★★★★

  • Free State of Jones

  • LEGO DC Comics Super Heroes: Justice League - Gotham City Breakout

  • Finding Dory

  • The BFG

  • Me Before You

    ★★★★

  • Alice Through the Looking Glass

  • Izzie's Way Home

  • Diamond Island

  • Ali Wong: Baby Cobra

    ★★★★★