• Wine Country

    ★★★★½

  • The Perfect Date

    ★★★

  • Nate Bargatze: The Tennessee Kid

  • Jill-Michele Meleán: White / Latina

  • Wonder Park

  • Captain Marvel

    ★★★★★

  • Isn't It Romantic

  • Troop Zero

    ★★★★★

  • Brittany Runs a Marathon

    ★★★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

  • The Farewell

    ★★★★

  • Late Night

    ★★★★

  • IO

  • Christmas Break-In

  • Ellen DeGeneres: Relatable

    ★★★★★

  • Dumplin'

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★★★★

  • The Christmas Chronicles

  • Trevor Noah: Son of Patricia

    ★★★★★

  • The Grinch

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★★½

  • Nobody's Fool

    ★★★

  • Then Came You

    ★★★★

  • Nappily Ever After

  • This Changes Everything

    ★★★★★

  • Rita Rudner: A Tale of Two Dresses

  • Peppermint

  • The House with a Clock in Its Walls

  • Betty White: First Lady of Television

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • Like Father

  • Destination Wedding

  • Leading Lady Parts

  • The Spy Who Dumped Me

    ★★★★

  • Iliza Shlesinger: Elder Millennial

    ★★★★★

  • Michelle Buteau: The Comedy Lineup

  • W. Kamau Bell: Private School Negro

    ★★★★★

  • Hannah Gadsby: Nanette

  • Set It Up

  • Ocean's Eight

    ★★★★★

  • Incredibles 2

  • Tig Notaro: Happy To Be Here

  • Ali Wong: Hard Knock Wife

    ★★★★★

  • Fahrenheit 451

    ★★½

  • Life of the Party

    ★★★

  • Book Club

  • Candy Jar

  • Bao

  • I Feel Pretty

  • Fast Color

    ★★★★

  • The Breaker Upperers

    ★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★★

  • A Wrinkle in Time

    ★★★★

  • Game Night

  • Irreplaceable You

    ★★★½

  • Chris Rock: Tamborine

  • Annihilation

    ★★★★

  • Black Panther

  • I Think We're Alone Now

    ★★★★

  • Leave No Trace

    ★★★★

  • The Tale

    ★★★★★

  • Pitch Perfect 3

  • The Greatest Showman

    ★★★★★

  • Christmas Time

  • Michelle Wolf: Nice Lady

    ★★★★★

  • Please Stand By

  • Coco

  • Wonder Wheel

  • Joan Didion: The Center Will Not Hold

  • Christina P: Mother Inferior