Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
Night at the Museum

Night at the Museum

2006
×
Edit this entry  
27
Night at the Museum

Night at the Museum

2006
×
Edit this entry  
24
Savannah Smiles

Savannah Smiles

1982
×
Edit this entry  
18
Alexander and the Terrible, Horrible, No Good, Very Bad Day

Alexander and the Terrible, Horrible, No Good, Very Bad Day

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
16
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Hit & Run

Hit & Run

2012
×
Edit this entry  
07
Rob Schneider: Asian Momma, Mexican Kids

Rob Schneider: Asian Momma, Mexican Kids

2020
×
Edit this entry  
26
The Secret Garden

The Secret Garden

2020
×
Edit this entry  
17
Josie and the Pussycats

Josie and the Pussycats

2001
×
Edit this entry  
09
Flora & Ulysses

Flora & Ulysses

2021
×
Edit this entry  
07
Yes Day

Yes Day

2021
×
Edit this entry  
06
Ryan Hamilton: Happy Face

Ryan Hamilton: Happy Face

2017
×
Edit this entry  
26
Nate Bargatze: The Tennessee Kid

Nate Bargatze: The Tennessee Kid

2019
×
Edit this entry  
25
Nate Bargatze: The Greatest Average American

Nate Bargatze: The Greatest Average American

2021
×
Edit this entry  
25
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
Edit this entry  
21
W. Kamau Bell: Private School Negro

W. Kamau Bell: Private School Negro

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Mulan

Mulan

2020
×
Edit this entry  
07
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
Edit this entry  
07
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
Edit this entry  
05
Freaky Friday

Freaky Friday

1976
×
Edit this entry  
23
Beth Stelling: Girl Daddy

Beth Stelling: Girl Daddy

2020
×
Edit this entry  
21
The Map of Tiny Perfect Things

The Map of Tiny Perfect Things

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
Godmothered

Godmothered

2020
×
Edit this entry  
14
Willy Wonka & the Chocolate Factory

Willy Wonka & the Chocolate Factory

1971
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
Edit this entry  
08
Little Women

Little Women

2019
×
Edit this entry  
07
Please Stand By

Please Stand By

2017
×
Edit this entry  
06
Earwig and the Witch

Earwig and the Witch

2020
×
Edit this entry  
05
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Be My Valentine, Charlie Brown

Be My Valentine, Charlie Brown

1975
×
Edit this entry  
03
Carrie Pilby

Carrie Pilby

2016
×
Edit this entry  
01
The Goonies

The Goonies

1985
×
Edit this entry  
01
A Patch of Blue

A Patch of Blue

1965
×
Edit this entry  
01
Bright Road

Bright Road

1953
×
Edit this entry  
31
High School Musical 3: Senior Year

High School Musical 3: Senior Year

2008
×
Edit this entry  
26
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
Edit this entry  
22
The Croods: A New Age

The Croods: A New Age

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
19
The Parent Trap

The Parent Trap

1998
×
Edit this entry  
15
High School Musical 2

High School Musical 2

2007
×
Edit this entry  
09
Over the Moon

Over the Moon

2020
×
Edit this entry  
08
High School Musical

High School Musical

2006
×
Edit this entry  
08
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
Edit this entry  
06
Four Christmases

Four Christmases

2008
×
Edit this entry  
27
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Elf

Elf

2003
×
Edit this entry  
21
Jingle Jangle: A Christmas Journey

Jingle Jangle: A Christmas Journey

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
20
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
★★★★
Edit this entry  
12
Ava

Ava

2020
×
Edit this entry  
09
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
Edit this entry