• Bad Trip

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • Long Toast

    ★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • South Park: The Pandemic Special

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

    ★★★

  • The Last Dance

    ★★★½

  • 365 Days

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Cats

    ½

  • 1917

    ★★★

  • Gemini Man

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Waves

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • The Angry Birds Movie 2

    ★½

  • The Lion King

    ½

  • Annabelle Comes Home

  • Midsommar

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Anthony Jeselnik: Fire in the Maternity Ward

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★½

  • Quicksand

    ★½

  • Us

    ★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Holmes & Watson

    ½

  • Generation Iron 3

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★

  • Ralph Breaks the Internet

  • Bohemian Rhapsody

    ★½

  • They Shall Not Grow Old

    ★★★★½

  • Bigger

    ★½

  • Green Book

    ★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★

  • The Nun

    ★½

  • A Star Is Born

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★★½

  • Roma

    ★★★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★½

  • Ronnie Coleman: The King

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Truth or Dare

    ★½

  • A Quiet Place

    ★★

  • Black Panther

    ★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★½

  • The Game Changers

    ½

  • Insidious: The Last Key

  • Black Mirror: Hang the DJ

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★½

  • Jigsaw

    ★½

  • 1922

    ★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★½

  • Lady Bird

    ★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • First Reformed

    ★★★★½

  • Death Note

  • Annabelle: Creation

    ★★½

  • Transformers: The Last Knight

    ½

  • Good Time

    ★★★★

  • Cars 3

    ★½

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

    ★★