TJ the King has logged 416 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Scary Movie 5

Scary Movie 5

2013
×
Read the review Edit this entry  
17
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Nightbooks

Nightbooks

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Straight Outta Nowhere: Scooby-Doo! Meets Courage the Cowardly Dog

Straight Outta Nowhere: Scooby-Doo! Meets Courage the Cowardly Dog

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Shrek the Musical

Shrek the Musical

2013
×
Read the review Edit this entry  
13
Puss in Boots

Puss in Boots

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The War with Grandpa

The War with Grandpa

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
DragonHeart: A New Beginning

DragonHeart: A New Beginning

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
DragonHeart

DragonHeart

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Dead in Tombstone

Dead in Tombstone

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Scared Shrekless

Scared Shrekless

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Shrek Forever After

Shrek Forever After

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Kick-Ass 2

Kick-Ass 2

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Vanished Without a Trace

Vanished Without a Trace

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Shrek the Halls

Shrek the Halls

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Shrek the Third

Shrek the Third

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Big Fish

Big Fish

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Pixie

Pixie

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
News of the World

News of the World

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Water Man

The Water Man

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Private Parts

Private Parts

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Mars Attacks!

Mars Attacks!

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Gift

The Gift

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
A Man Apart

A Man Apart

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Blood Red Sky

Blood Red Sky

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Clickbait

Clickbait

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Candyman

Candyman

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Below

Below

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Ice Road

The Ice Road

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Virtuoso

The Virtuoso

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Marksman

The Marksman

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Spies in Disguise

Spies in Disguise

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Candyman: Day of the Dead

Candyman: Day of the Dead

1999
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Candyman: Farewell to the Flesh

Candyman: Farewell to the Flesh

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Abbott and Costello Meet the Mummy

Abbott and Costello Meet the Mummy

1955
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry