Sort by

Titus has logged 475 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Mass

Mass

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
L.A. Confidential

L.A. Confidential

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Rescue

The Rescue

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Close Encounters of the Third Kind

Close Encounters of the Third Kind

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
King Kong

King Kong

2005
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Carol

Carol

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
War Horse

War Horse

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
CODA

CODA

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
While You Were Sleeping

While You Were Sleeping

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Intolerable Cruelty

Intolerable Cruelty

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Man Who Wasn't There

The Man Who Wasn't There

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1947
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Terminal

The Terminal

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Belfast

Belfast

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry