tithi has logged 38 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Tom & Jerry

Tom & Jerry

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Allen v. Farrow

Allen v. Farrow

2021
×
Read the review Edit this entry  
21
Vita & Virginia

Vita & Virginia

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Imagine Me & You

Imagine Me & You

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Rope

Rope

1948
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ema

Ema

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
She Dies Tomorrow

She Dies Tomorrow

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Fuchsia Elephant

A Fuchsia Elephant

2009
×
Read the review Edit this entry  
18
Taylor Swift: The 1989 World Tour - Live

Taylor Swift: The 1989 World Tour - Live

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Supernova

Supernova

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Valentine's Day

Valentine's Day

2010
×
Read the review Edit this entry  
13
Vampires Suck

Vampires Suck

2010
×
Read the review Edit this entry  
13
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The World to Come

The World to Come

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
Read the review Edit this entry  
11
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Boomerang

Boomerang

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Shiva Baby

Shiva Baby

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Maleficent

Maleficent

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Misbehaviour

Misbehaviour

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Miss Pettigrew Lives for a Day

Miss Pettigrew Lives for a Day

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry