• Bo Burnham: Inside

    ★★

  • Cripta I

  • Yung Lean: In My Head

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Another Round

  • The Woman Who Ran

  • A Fall from Grace

    ★½

  • Goldman v Silverman

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ½

  • The First Temptation of Christ

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Joker

    ★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★

  • Nimic

  • Invader ZIM: Enter the Florpus

    ★★★½

  • Anima

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

  • Midsommar

    ★★★★

  • Dark Phoenix

    ½

  • Murder Mystery

    ½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Bacurau

    ★½

  • The Dead Don't Die

    ★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Brightburn

  • dead end

  • Avengers: Endgame

    ½

  • Hellboy

  • Shazam!

  • Us

    ★★★

  • Everybody's Everything

  • Booksmart

  • The Beach Bum

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★

  • The Vast of Night

    ★★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • Honey Boy

    ★★★★

  • The Edge of Democracy

    ★★½

  • Glass

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • Aquaman

  • Creed II

    ★★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ½

  • Watching the Pain of Others

  • Bohemian Rhapsody

    ½

  • Venom

    ½

  • Incel

  • Green Book

    ★★½

  • mid90s

    ★★★★½

  • Halloween

    ★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★

  • The Predator

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • Roma

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

  • Incredibles 2

    ½

  • Burning

    ★★★★½

  • Under the Silver Lake

    ★★★½

  • The House That Jack Built

    ★★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Climax

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★½

  • Ready Player One

    ★★★